PORTFOLIO

2.dětský festival 20182.Mezinárodní dětský a studentský umělecký festival Praha, 2018

Kongresové centrum, 20.7. - 23.7.2018

Výstava kreseb a obrazů

 Kongresové centrum Praha se od 20. července na několik dnů promění v malou galerii umění.

Veřejnosti představí svá díla výtvarně nadané děti a studenti z uměleckých škol ze šesti zemí - České republiky, Slovenska, Ruska, Izraele, Polska a Číny.

A právě nevšední čínská dětská tvorba bude na výstavě hojně zastoupena. Vyzrálé práce svých žáků zde např. prezentují Střední uměleckoprůmyslová škola Praha 3,

nebo Základní umělecká škola Jižní Město.

Návštěvníci si tak budou moci od pátku 20.7. do pondělí 23.7. prohlédnout přes 300 prací mladých tvůrců ve věkových kategoriích od 10 do 18 let.

Čínští a další zahraniční účastníci se v rámci tohoto festivalu budou seznamovat s evropským uměním. Navštíví obrazárny Národní galerie na Hradčanech, samozřejmě si prohlédnou pražské pamětihodnosti, nebo také unikátní Maroldovo panorama na Výstavišti v Holešovicích, vyzkoušejí si malbu tzv. v plenéru na historickém Vyšehradě.

V rámci svého pobytu v ČR děti navštíví obec Lidice a Pomník dětským obětem války a shlédnou největší tradiční 46. Mezinárodní výtvarnou výstavu Lidice.

V průběhu festivalové výstavy obrázků v Kongresovém centru Praha si nejen všichni mladí malíři z Evropy a Asie, ale také návštěvníci, mohou sami vyzkoušet kresbu kaligrafických znaků a tradiční čínskou tušovou malbu pod vedením čínských umělců. Všichni tak postupně společně vytvoří až 20 metrů dlouhý obraz.

Festival pořádá Česko-čínská společnost, Folklorní sdružení ČR, Česko-čínská asociace pro kulturní výměnu a Evropská unie umění. Tato kulturní akce se koná v rámci mezinárodního projektu Nová Hedvábná stezka (New Silk Road).

Výstava v Kongresovém centru Praha (metro C,Vyšehrad) je otevřena od pátku 20.7.až do neděle vždy od 10.00 do 17:00, v pondělí 23.7. jen do 15:00. Vstupné je zdarma.

 

ČÍNSKO-EVROPSKÉ ART BIENÁLE PRAHA 2017

ArtBienale_001

EXKLUZIVNÍ VÝSTAVA OBRAZŮ, SKULPTUR A ARTEFAKTŮ ČÍNSKÉHO A EVROPSKÉHO VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

Výstaviště Praha Holešovice, 6.9. - 9.9.2017

Zaměření a témata výstavy Čínsko-evropské Art Bienále

Vliv globalizace na umělecké formy a zachování kulturních tradic různých oblastí a národů.

Problém oddělení moderního umění od běžného života a hledání nových cest.

První "Čínsko-evropské Art Bienále" si klade za cíl podpořit chápání čínského umění a demonstrovat život a tvorbu umělců v různých geografických a kulturních oblastech. Ve 21. století dochází vlivem nových médií, internetu a globalizace k celosvětovému propojování kultur i s jejich rozdílnými tradicemi a přístupy. Organizátoři bienále proto zvou na výstavu nejen čínské, ale i některé evropské umělce a mělo by dojít k dialogu a přenosu informací, k novým impulzům pro tvorbu a inspiraci při hledání nových cest v moderním umění.

Výstavní sekce Art bienále zahrnuje tři výstavní části: "Geografické vztahy a kulturní paměť", "Umění běžného života" a "Folklorní tradice".

1. Mezinárodní dětský umělecký festival Praha 2016

Návrh leták_FBVýstava obrázků a kaligrafií výtvarně nadaných žáků z českých, moravských a čínských škol. Do této mezinárodní umělecké soutěže je přihlášeno na 100 prací. Festival ve vzájemné spolupráci pořádají české a čínské kulturní a folklorní asociace.

 

Termín akce: 11.7.2016, 12:00 - 18:00

Místo konání: Výstaviště Praha Holešovice, Střední hala Průmyslového paláce

 

Fotogalerie ZDE

 

Festival Woman&Life 2015

0529Tato akce s významným společenským přesahem se poprvé představila ve dnech 18.-19.9.2015
na Výstavišti v Praze Holešovicích. 
Festival slavnostně zahájili jeho patroni: Heidi Janků, Karel Voříšek, Zuzana Bubílková, Honza Musil, Vlastimil Harapes, Petra Krajčinovič a Jitka Vlková. Programem provázel Aleš Lehký. Do spolupráce s festivalem Woman&Life se zapojilo hned napoprvé přes 80 partnerů : ženské a společenské časopisy, portály, rozhlasové a televizní stanice, dámské kluby, ženská nezisková
sdružení, vzdělávací, školící a konzultační centra, zdravotnická a osvětová zařízení, obecně prospěšné společnosti, umělecká seskupení a Městská část Praha 7. Součástí festivalu byly veletržní sekce stánků s nabídkou ženám prospěšných produktů, informací
a služeb. Zúčastnilo se 115 vystavovatelů s nabídkou kosmetiky a módních doplňků, zdravé výživy, wellness, dále sekce literatury, vzdělávacích a poradenských institucí. Rozsáhlý dvoudenní doprovodný program probíhal za účasti významných a populárních osobností. Z těch nejvýznamnějších jmenujme sólistku Národního divadla v Praze Andreu Kalivodovou, herce Jiřího Langmajera, režiséra Karla Weinlicha, spisovatele Michala Viewegha, kteří s řadou dalších přišli podpořit 1. ročník Festivalu osobního rozvoje a péče pro ženy Woman&Life. Festival, který probíhal ve všech halách Průmyslového paláce, shlédlo 4926 návštěvníků. Stěžejní
přednášky byly věnovány osobnímu rozvoji v širokém spektru informací z oblasti sebepoznání, koučování partnerských a rodinných vztahů, výchovy, mateřství, seberealizace, vzdělávání, problematiky ženských chorob a prevence zdraví, otázky stravování, výživy a estetické péče. V osvětové části osobního rozvoje, osvěty a péče pro ženy vystoupily osobnosti s mezinárodním renomé – např. Mark Dzirasa, Yehuda Tagar, Jiří Vokáč Čmolík, Tereza Bučková, Ing. Petr Havlíček, Magdalena Vokáčová, MUDr. Jan Měšťák, MUDr. Halka Bitmanová, MUDr., PhDr. Miroslav Krejčíř. Obsah celého programu byl koncipován pro všechny věkové kategorie. Na hlavním festivalovém pódiu probíhala vystoupení význačných umělců z různých žánrů, hudební show houslistky Lucie
Klásek a tanečníka Filipa Jankoviče, taneční a baletní styly představené nejlepšími kluby a školami, zaznělo několik písní z připravovaného světového muzikálu Romeo a Julie se zpěvákem Tomášem Savkou. Módní tvorbou pro dámy a vlastními přehlídkami nás prováděly známé návrhářky – Ivana Follová, Jaroslava Procházková, Monika Vaverová a Helena Magic.
První festivalový den byl ukončen koncertem skupiny Cadillac band s Viktorem Sodomou a jejich rock&rollem.
Svou koncepcí jde o jedinečnou akci v České republice.

Fotogalerie zde >

Beauty Prague 1994 - 2009 a La Bella Donna 1993 - 2008

logo Beauty PragueVeletrh kosmetiky La Bella Donna&Wellness vznikl již v roce 1993. Pravidelně se konal v Praze až do roku 2008. Šlo o vůbec první typ ryze profesního veletrhu zboží, materiálů, vybavení provozoven, přístrojů a náčiní pro kosmetičky, kadeřnice a nehtové designérky. Prostřednictvím tohoto veletrhu byly poprvé představeny odborné veřejnosti početné zahraniční společnosti a značky, které vstupovaly na tehdejší československý trh.

Pořadatelská společnost vstoupila v roce 1993 do spolupráce s mezinárodním veletrhem kosmetiky Beauty International v Dusseldorfu a rozšířila tak své know-how a portfolio zahraničních vystavovatelů. Z této spolupráce vznikl v roce 1994 další odborný veletrh pod chráněných názvem Beauty Prague, který rozšířil svou náplň o profesní přednášky, workshopy, oborové soutěže v make-upu a nehtovém designu a prezentace nových technologických postupů, metod a služeb. Fotogalerie zde >

Koncepce veletrhů kosmetiky Beauty Prague se doposud uplatňuje a má více než 20ti letou tradici.